%d0%b1%d1%80%d0%b8%d0%b3%d0%b0%d0%b4%d0%b0 %d0%b1%d1%80%d0%b8%d0%b3%d0%b0%d0%b4%d0%b0-1 %d1%82%d0%be%d0%bb%d0%be%d0%ba%d0%b0

Наше місто стало місцем постійної дислокації 58-ї ОМБР. Проте протягом останніх дванадцяти місяців майже весь особовий склад бригади перебував у зоні АТО, ведучи боротьбу з російським агресором на найнебезпечніших ділянках фронту. На кінець цього місяця була запланована ротація військовослужбовців 58-ї ОМБР. І ось ранком 22 жовтня перша частина військових і техніки 58-ї бригади прибула до нашого міста.
Прийнявши перший ешелон, заступник командира бригади з озброєння Ю.І.Погрібний дав наказ бійцям 58-ї ОМБР у максимально стислі строки доставити до місця розташування майно і техніку, після чого знайшов кілька хвилин, аби поспілкуватися з журналістами.
За словами Юрія Івановича, 58-а ОМБР рік стояла в зоні АТО, прикриваючи 30 кілометрів фронту в районі Авдієвської промзони та Верхньоторецького, але ні на крок не відступила назад і своє завдання виконала. Щодо обрання місця постійної дислокації 58-ї бригади, майор Погрібний зазначив, що Конотоп – стратегічний об’єкт, залізничний вузол, з аеродромом і московською трасою. На його думку, за своєю стратегічною значимістю наше місто перевищує Дебальцеве. Тому рішення розташувати мотопіхотну бригаду в Конотопі є вірним, і вона, за словами представника командування цього військового підрозділу ЗСУ, у випадку вторгнення з боку агресора обіцяє не підвести.
Не приховував радості від прибуття до Конотопа військової бригади й міський голова Артем Семеніхін, який разом із керуючим справами виконавчого комітету Конотопської міської ради Венедиктом Яроцьким прийшов зустріти військовослужбовців на нашій землі.
Звертаючись до бійців 58-ї бригади, Артем Юрійович подякував їм за те, що з честю виконували й продовжуватимуть виконувати свій військовий обов’язок. Очільник міста пообіцяв військовослужбовцям гідні умови перебування на території Конотопа, зазначивши, що зранку цього дня працівники виконкому разом із депутатами міської ради та головами квартальних комітетів взяли участь у толоці з розчищення від парості та сміття території військового містечка по вулиці Успенсько-Троїцькій.
Крім того там, де раніше розміщувався ДПТНЗ “Конотопський професійний ліцей”, відновлено вуличне освітлення, на вулиці Тургенєва старі ліхтарі замінені на енергозберігаючі (світлодіодні), а прилегла територія розчищена від парості та прибрано стихійне сміттєзвалище. «У нас тут усі рівні, – наголосив Артем Семеніхін, – але закон, порядок і Україна – понад усе!».
Підсумовуючи сказане, міський голова жартома попросив бійців посприяти підвищенню в Конотопі рівня народжуваності, принагідно прорекламувавши наш сучасний пологовий будинок. Реакція військових на ці слова довела, що з почуттям гумору в них все гаразд, незважаючи на пережите на війні. Беручи святковий коровай з рук чарівних конотопчанок, вбраних у національний одяг, і дякуючи конотопській владі за теплий прийом, начальник ешелону підполковник Білоус з гумором зазначив, що в цьому місті, виявляється, є гарні дівчата, а не лише бабусі, як їм розповідали. Після чого один із бійців 58-ї ОМБР вигукнув: «Слава Україні!» і всі разом відповіли: «Героям слава!».
Дивлячись на військовослужбовців, які після року перебування в самому пеклі війни ступили на конотопську землю, я намагалася вгадати, про що вони зараз думають. Мабуть, ті, хто був призваний до лав ЗСУ під час шостої хвилі мобілізації, вже малюють у думках картину зустрічі з рідними після «дембеля». Ті ж, хто залишиться нести службу на контрактній основі, на найближчі кілька років стануть частиною нашої конотопської громади.
Всі вони різні: за віком, характером і військовою спеціальністю. Хтось добріший та емоційніший, як бійці, які привезли з Авдіївки котів, аби ті, як пожартував один із моїх колег, розповідали місцевим смугастим про свої героїчні подвиги на Сході України. Хтось, навпаки, незламний і міцний духом, як броня. Але всі вони відтепер стоятимуть на сторожі нашого з вами спокою і миру в місті козацької слави, де не має бути й духу сепаратистів і прибічників «руського міра».

Олена САВЕЛА