dscn8949Минулої п’ятниці можливість зустрітися з Лайошем Молнаром мали нагоду учні декількох шкіл та вихованці дитячої музичної школи №2.
Серед усього різноманіття музичних інструментів, саме бандура і ліра супроводжують наш народ з давніх-давен. І саме за допомогою цих інструментів та пісень Лайош Молнар передавав слухачам культурно-історичний досвід та традиції українського народу. Він розказував і співав про минуле нашого народу, про особливості його життя, що безперечно закладені у пісенних текстах. У доробку бандуриста є різноманітні композиції: від сумних на історичну тематику до дитячих, жартівливих та розважливих. Лайош Молнар у дуеті зі своїм товаришем та ще одним шанованим гостем Конотопа – Заслуженим журналістом України Василем Глинчаком виконали авторську пісню останнього про твір давньої української літератури «Слово о полку Ігоревім».
Пан Лайош також познайомив вихованців музичної школи та усіх глядачів з лірою. Він розказав про принципи її будови, про особливості її звучання, і все це він розбавляв незвичним, а може, для декого і нечуваним звучанням ліри. Наслідуючи традиції подільських та волинських лірників, він виконує музичні композиції на релігійну тематику: псалми та канти. Він і сам зізнається, що виконує ці пісні так, як перейняв і навчився від своїх учителів та наставників.
Виразивши вдячність від виступу всіх глядачів, головний спеціаліст відділу культури і туризму Павло Степанідін подякував Лайошу Молнару за візит та цікавий музичний екскурс у минуле нашого нагоду. Загалом це вже другі відвідини паном Лайошем Конотопа. Минулого разу він відвідав наше місто з нагоди святкування 357-ї річниці святкування перемоги у Конотопській битві, тому дуже доречним було запрошення бандуриста на черговий фестиваль наступного року.
Сподіваємося, що це не останній візит Лайоша Молнара до Конотопа, і нам ще обов’язково пощастить почути його спів та звуки ліри.

Віта Перерва