pa240186У цю неділю, 30 жовтня, святкують своє професійне свято автомобілісти і дорожники України. Разом із нашими залізничниками автомобілісти представляють потужну галузь, на якій впевнено тримається економіка нашої держави. І як тисячі дзвінких струмків, збираючись в одному місці, утворюють повноводну та могутню річку, так працьовиті люди маленьких та середніх міст стають підмогою для мегаполісів, які формують автотранспортну систему держави. Наш Конотоп, хоч і невелике місто на фоні гігантів, та без заперечень вже має свою автомобільну історію. Отож напередодні свята я завітав на територію колишнього АТП, де вже більше десяти років розташоване одне з перших в Сумській області приватних автомобільних підприємств ПП «Корунд – С», і поспілкувався з його незмінним директором. А ось вже минає одинадцять років, як успішно керує підприємством Володимир Михайлович Круш.
Починаючи з тепер вже далекого 2005 року, роботящий колектив підприємства на чолі із засновниками, інвесторами та керівництвом робить все можливе, щоб підвищити ефективність своєї роботи. Бо ця робота в кінцевому рахунку, безперечно, спрямована на користь людям. Серед 29 маршрутів, якими здійснюється перевезення пасажирів у багатьох напрямках, є міжобласні, внутрішньообласні, міжміські, приміські та міські. По всіх цих напрямках курсує 59 автобусів та ще 6 знаходяться в резерві.
За весь цей період часу на підприємстві, як і в нашому з вами житті, відбувалось багато різних подій, що безпосередньо впливали на якість загального життя. Не кращі часи переживають зараз громадяни України і перевізники – не виняток: як і завжди, дорожчає пальне, мастила, запчастини та енергоносії. Платоспроможність громади знижується і перспектив бурхливого розвитку економіки, на жаль, поки не очікується. Та все ж таки люди, від яких залежить вчасне і стабільне перевезення пасажирів, не сидять, склавши руки. Вони шукають шляхи подолання виробничих негараздів.
Величезну допомогу підприємству надають його засновники-інвестори — депутат Конотопської міської ради Олександр Кирій та депутат районної ради Сергій Черевко. Вони знаходять потрібні слова у спілкуванні з місцевою владою міста та району. Треба віддати належне, і посадові особи сприяють позитивному вирішенню багатьох важливих питань, що значно поліпшують стабільну роботу підприємства. А це досить великий колектив, де працює 212 конотопців, серед яких 162 – водії. ПП «Корунд-С» обслуговує по місту Конотоп шість маршрутів: № №1, 1-А, 3, 4, 5, 7, 17. На території Конотопського району задіяний транспорт за такими напрямками: Дептівка, Дубов’язівка, Жолдаки, Заводи, Козацьке, Кошари, Крупське, М.Самбір, Пекарі, Попівка, Тернівка, Хижки, а також літній маршрут на хутір Таранський. Між містами автобуси прямують на Суми, Батурин, Буринь, Глухів, Короп, Кролевець (через Козацьке), Полтаву, Путивль, Ромни.
Все своє життя ми майже щодня зустрічаємось із автомобілістами, професіоналами і любителями. Більша частина нас самих є автомобілістами і тому ми прекрасно розуміємо всі тонкощі цієї професії.
У переддень професійного свята наші привітання, перш за все, водіям, які вже більше 25 років перевозять людей за різними маршрутами. Це Андрієнко Олексій, Андрущенко Анатолій, Бадьор Анатолій, Бойко Андрій, Бойко Микола, Бригида Володимир, Величко Олександр, Гетьман Володимир, Гончаров Олексій, Горлач Володимир, Гуденко Олександр, Гутян Володимир, Давиденко Микола, Дуброва Юрій, Зимній Віктор, Коротич Олександр, Кохан Валерій, Литвинчук Василь, Луценко Володимир, Луцик Володимир, Малюх Петро, Мокрицький Анатолій, Нечипоренко Володимир, Павлюченко Микола, Панченко Віктор, Плющ Анатолій, Портянка Петро, Руденко Анатолій, Сайног Юрій, Сахно Олександр, Ситник Олексій, Скиба Андрій, Скринник Валерій, Солдатенко Олександр, Халимонов Микола.
Уважно слідкує за роботою водіїв заступник директора з експлуатації транспорту, шанована в колективі Алла Калантаєнко. Вона працює на підприємстві з 1970 року. Ще юною дівчиною починала працювати диспетчером, потім інженером, а з 1992 року – заступник директора. Окрім суто технічних питань, Алла Миколаївна завжди готова дати мудру пораду на всі випадки життя. Ще на підприємстві є служба, без якої неможливе нормальне функціонування автотранспорту, – це технічна служба, якою керує головний інженер Анатолій Мигун. На їх плечах лежить ремонт, контроль технічного стану техніки, що працює на маршруті.
Служба безпеки руху на чолі з Олександром Рубаном постійно перевіряє дотримання правил безпеки руху водіями. А чотири кваліфіковані спеціалісти-медики у затишному, обладнаному всім необхідним медпункті, проводять обов’язковий передрейсовий огляд водіїв. Ось так коротко і зрозуміло, без зайвої балаканини, розповів Володимир Круш про основні складові частини щоденної праці колективу ПП «Корунд-С», спрямовані на полегшення життя всій громаді нашого міста та гостей Конотопа.
Звісно, хотілось би відзначити поіменно всіх, без винятку водіїв, механіків, слюсарів, електриків і всіх, хто має стосунок до роботи в дружньому колективі ПП «Корунд-С». Та ми і відзначимо усіх працівників автомобільного транспорту своєю повагою, ввічливим ставленням та уважною поведінкою на вулицях нашого міста, і особливо в день їхнього професійного свята. Від щирого серця приймайте, автомобілісти, вітання від конотопської громади та працюйте із задоволенням, бо без вашої роботи буде дуже тяжко жити всім нам. Ні жезлів, ні гвіздків на вашому шляху нехай не зустрінеться до скону віку!

З повагою, СахноВ