Київський краєзнавець, постійна учасниця Конотопських читань Лариса Григорівна Рева презентувала збірник наукових праць «Видатні діячі України Михайло Іванович Драгомиров та Олександр Матвійович Лазаревський – уродженці м.Конотопа».
Написання наукових біографій стало покликанням Лариси Григорівни. Вона займалася біографіями своїх батьків, теж бібліографів, а також розвідками про Тараса Шевченка, Лесю Українку, Івана Франка. При чому використовувала для цього рукописні та архівні матеріали.
Цього разу в одному із видань серії мова йде про наших з вами земляків, якими ми можемо пишатися. Гордісно вже те, що серед двохсот прізвищ видатних діячів України є два, які піднімають культурний рівень нашого невеличкого, та славного містечка.
Попри те, що Л.Г.Рева киянка, вона зізнається: «Я залюблена в Конотоп, у його історію, у його людей. Книга про Драгомирова та Лазаревського є результатом плідної праці й побудована на архівних матеріалах, біографічних документах. Я прагну представляти Україну постатями, особистостями, підносити наш дух іще з давнини». Лариса Григорівна мала на меті донести до широкого загалу маловідомі біографічні відомості знакових постатей України – військового і державного діяча, генерал-ад’ютанта М.Драгомирова та видатного українського історика О.Лазаревського, популяризуючи безцінні архівні фонди Національні бібліотеки України ім.В.І.Вернадського.
Збірник наукових праць побачив світ незначним тиражем, та все ж він потрапить у бібліотеки Конотопа, фонди музею та навчальні заклади нашого міста, бо все ж основною аудиторією, на яку розрахована книга, є ми з вами. Бо саме конотопці, як ніхто інший, мають добре знати про своїх земляків, знаних в Україні й за її межами. Цей збірник наукових праць не ставить крапку на дослідженнях біографії історика та генерала, бо все ще залишаються в архівах матеріали не видані і тому не доступні пересічному читачеві. Хоча одночасно це видання – це значний вклад у розвиток краєзнавства нашого міста, зроблений дослідником не з Конотопа, а це доводить, що наші земляки цікаві своїм загальноукраїнським внеском у всіх куточках України.

Віта Перерва