2017-й рік проголошений нашою державою Роком Української революції 1917-1921 років. Завдяки цій історичній події у тогочасній Україні утворився альтернативний центр влади – Українська Центральна Рада, що стала представницьким органом українських демократичних сил і очолила національно-демократичну революцію в Україні. Остання ж, у свою чергу, започаткувала процес формування політичної нації.
17 березня громадськість Конотопа долучилася до відзначення 100-річчя з дня створення Центральної Ради. Біля пам’ятного знаку «Борцям за волю України 1917-1960-х років» усі охочі взяли участь в урочистому мітингу та покладанні квітів.
Україна має пам’ятати уроки революції, бо саме в той час наша держава втратила незалежність, передусім через політичні чвари, часту зміну влади і тиск Росії. Нині Україна в схожій ситуації, бо наш сусід так само хоче позбавити Україну незалежності і нав’язати свою думку. Саме на цьому наголосив заступник міського голови Ігор Степанченко, бо нині, як і 100 років тому, продовжується боротьба нашої країни за свою волю і незалежність. І знову ми виборюємо це право у нашого східного сусіда – Росії.
Всі певні, що революція стала знаковою в історії, бо показала, яке прагнення до незалежності має Україна. Та тоді зміни не привели до бажаного результату, і саме тому зроблених колись помилок за жодних умов не можна допустити.

Віта ПЕРЕРВА