Великдень – одне з найважливіших християнських свят, яке пов’язано не тільки із службою і присвятою великодніх страв, ай з масовим використанням відкритого вогню, зокрема свічок та лампадок. Тому напередодні Великодня, 5 квітня співробітники Конотопського  міськрайонного відділу Управління ДСНС у Сумській  області провели профілактичну роботу серед представників релігійних конфесій міста Конотоп щодо дотримання стану пожежної під час святкування Великодня.

Зустрівшись з настоятелями релігійних установ, фахівці Конотопського міськрайонного відділу провели профілактичні бесіди щодо дотримання правил пожежної безпеки під час релігійних відправлень.  Оскільки у релігійні свята в церквах збирається дуже велика кількість прихожан, існує підвищена імовірність виникнення надзвичайних подій, зокрема пожеж. Тому, працівники служби порятунку під час профілактичної роботи зосередили увагу, і священнослужителів на необхідності дотримання у релігійних спорудах елементарних правил пожежної безпеки.

Під час  бесіди співробітники Конотопського райвідділу нагадали про необхідність забезпечення храмів вогнегасниками, на вільному утриманні евакуаційних шляхів та  виходів, справність та правильну експлуатацію електричних мереж, приладів опалення.

По завершенню профілактичних рейдів рятувальники роздавали усім присутнім памятки застережливого змісту.

З окремим зверненням рятівники народної служби порятунку «101» звертаються до прихожан:

  • Під час освячення паски, подбайте про те щоб запалення свічка не торкалась поліетилену або кошика. Будьте обережні з вогнем, щоб уникнути травмування людей та пожежної ситуації.
  • Готуючи святкові страви, не забувайте про правила безпеки при експлуатації печей, газових та електричних приладів. Не залишайте дітей наодинці особливо воли в будинку розжарена піч, горить газ чи свічка.
  • Під час відпочинку на природі не залишайте палаючі вогнища.
  • Будьте обережні, щоб свято не перетворилося на трагедію!

Т.в.о.начальника Конотопського міськрайонного

відділу Управління Державної служби України

з надзвичайних ситуацій у Сумській області Ю.В. Федченко