Початок XXI століття газета зустріла з новим редактором. Після виходу на заслужений відпочинок Галини Андріївни Ільченко постало питання про нового головного редактора. І ось наприкінці 2000 року заступник міського голови Тетяна Токарева представила колективу нового керівника – Сергія Стрижака.
Це був, мабуть, наймолодший з новопризначених редакторів. Часи його редакторства характерні залученням до газетної справи молоді – саме тоді до газети прийшли Наталія Герасименко (Борута), Ольга Ліньова, Володимир Борошнєв, Олена Сиротенко (Шевченко), Володимир Богдан. Разом з досвідченими Катериною Білан, Надією Петренко та Аллою Завгородньою вони утворили чудовий сплав досвіду й молодості.
Сергій Стрижак – уродженець нашого міста. До приходу в «Конотопський край» він послідовно закінчив СШ №13 та Ніжинський педінститут, працював у міській раді, деякий час очолював відділ внутрішньої політики міської ради. Як згадував він потім, першочерговим завданням перших кроків його керування було вирішення зовсім не творчого питання: треба було розрахуватися з кредиторами та ліквідувати борги із заробітної плати. І за перший рік редакторства це завдання було виконане повністю.
Сергій Стрижак не терпів тих, хто, як то кажуть, «відбував номер» і любив, коли редакція була порожньою – це означає, що всі «пішли в народ», а отже, черговий номер «Конотопського краю» буде наповнений матеріалами, які цікавлять читача.
Головний редактор прагнув зробити газету не тільки інформаційним джерелом, а й виданням, яке несе читачам теми для обговорення і роздумів. Отже, переконливо доводив творчим працівникам готувати аналітичні матеріали. Наскільки це вдалося – судити читачеві.
За чотири з лишком роки редакторства Сергія Стрижака «Конотопському краю» довелося розповідати про перебування у нашому місті високих гостей – президента, прем’єр-міністра, губернатора. Родзинкою тих років стало ексклюзивне інтерв’ю боксера Володимира Кличка, яке він дав саме «Конотопському краю».
Згадуючи роки біля керма «Конотопського краю», Сергій Стрижак наголошує, що він до сьогодні пам’ятає цифри підсумкових показників фінансової діяльності газети кожного року. Хоча, на його думку, редактор не повинен бути господарником, проте на той час інакше вирішувати питання нормальної життєдіяльності газети було неможливо. Отак і працювали – редактор вирішував матеріальні проблеми, журналісти – творчі.
Сьогодні Сергій Стрижак очолює теторіальний центр соціального обслуговування Конотопської міської ради. Інша посада, інші обов’язки, інші підлеглі. Проте і сьогодні принагідно спілкується з колективом редакції, цікавлячись життям неповторного «Конотопського краю».

За матеріалами книги «На двох іксах століть»
Далі буде…