4 червня в  Конотопі пройшов щорічний племінний огляд собак різних порід для допуску на племінне розведення на наступний рік, господарі яких є членами Конотопського міського осередку Всеукраїнської громадської організації «Кінологічна спілка України» «Конкордія». Про це нам розповіла керівник «Конкордії» О.В.Брюхнова. Огляд собак проводила експерт міжнародної категорії UKU-FCI, член Президіума КСУ, голова виставкової комісії КСУ Ольга Гончарук, яка не вперше співпрацює з конотопським осередком ВГО «Кінологічна спілка України», оцінюючи вихованців «Конкордії».

Крім того, під час огляду свою першу оцінку експерта отримали найменші вихованці членів клубу – цуценята. Щодо молодняку, то представлені на огляді кумедні представники найрізноманітніших порід мали підтвердити відповідність заявленій породі, віковим та іншим параметрам.

Щодо порід собак, представлених на огляді, то їх було більше десяти. Зокрема, німецькі, східно-європейські, середньоазіатські, французькі, бельгійські вівчарки (малінуа), померанські шпіци, мопси, французькі бульдоги, стафорширські тер’єри, ягтер’єри, фокстер’єри тощо.

До речі, крім конотопців, участь в огляді взяли й господарі собак з інших міст області, які належать до нашого клубу: Шостки, Бурині, Ромнів, Охтирки.

За словами Олени Брюхнової, експерт Ольга Гончарук залишилася задоволеною чотирилапими членами «Конкордії», які пройшли племінний огляд, отримавши допуск для племінного розведення, або здобувши високу оцінку і рекомендацію в подальшому брати участь у виставках.

До речі, це не єдині цьогорічні досягнення членів конотопського клубу собаківництва. Серед нещодавніх – участь у чемпіонаті з багатоборства із службовими собаками «Юний кінолог», що  проводився наприкінці травня в Сумах під патронатом Національної поліції. У змаганнях брали участь 16 команд з різних областей України. Протягом двох днів юні кінологи демонстрували навички своїх улюбленців у подоланні смуги перешкод, курсу слухняності і захисної службі. За підсумками змагань у командному заліку перемогла команда сумчан, у складі якої був і юний кінолог з конотопського осередку ВГО «КСУ» «Конкордія».

Під час розмови з Оленою Вікторівною ми торкнулися й проблемних питань в діяльності конотопського осередку Кінологічної спілки України. Як виявилося, «Конкордія», до складу якої входять 125 власників собак різних порід, дресируванням яких займаються чотири професійні тренери-кінологи, на даний час не має постійного майданчика для проведення занять, тренувань, оглядів і виставок. Кілька років тому після численних звернень до міської влади клубу була відведена територія, де останні три роки й займалися власники собак, але нині на ній розміщується 58-ма бригада. Тож питання залишається відкритим, адже планів у конотопських собаководів багато, а от втілювати їх поки що ніде.

Олена Савела